contoh rph

6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Kelas : Prasekolah Kasih Tarikh : 29 Ogos 2014 Masa : 0830 - 0900 pagi Bil. Murid : 25 orang Modul : Bertema Tema/Tajuk : Diri Saya / Body Parts Tunjang Utama : Tunjang Bahasa dan Komunikasi – English Language Standard Kandungan : (BI 3.2) Read simple words with understanding Standard Pembelajaran : (BI 3.2.1) Hear and pronounce simple words. Kesepaduan Tunjang : (BI 1.4.2) Listen to and follow simple instruction, e.g : Please stand up. (BI 4.2.4) Write simple words in neat, legible print. (ST 3.1.2) Mengenalpasti bahagian tubuh badan (lidah,pipi, rambut, mata, hidung, mulut, bahu, siku, lutut, kuku) Objektif pembelajaran :

description

contoh rph

Transcript of contoh rph

Page 1: contoh rph

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Kelas : Prasekolah Kasih

Tarikh : 29 Ogos 2014

Masa : 0830 - 0900 pagi

Bil. Murid : 25 orang

Modul : Bertema

Tema/Tajuk : Diri Saya / Body Parts

Tunjang Utama : Tunjang Bahasa dan Komunikasi – English Language

Standard Kandungan :

(BI 3.2) Read simple words with understanding

Standard Pembelajaran :

(BI 3.2.1) Hear and pronounce simple words.

Kesepaduan Tunjang :

(BI 1.4.2) Listen to and follow simple instruction, e.g : Please stand up.

(BI 4.2.4) Write simple words in neat, legible print.

(ST 3.1.2) Mengenalpasti bahagian tubuh badan (lidah,pipi, rambut, mata, hidung,

mulut, bahu, siku, lutut, kuku)

Objektif pembelajaran :

By the end of the lesson, children will be able to :

1. Say at least 10 from 16 of body parts from the slide in a correct

pronouncation.

2. Understand the question and answer at least 3 from 6 questions with the

correct answer.

Page 2: contoh rph

Pengetahuan Sedia ada :

Murid telah didedahkan dengan bahagian tubuh badan dalam bahasa Malaysia.

Kemahiran Berfikir (KB) :

Menyenaraikan, menjana idea, menghubungkait, menganalisis

Penerapan Nilai :

Kerjasama, keberanian, keyakinan, patuh arahan

Alat Bantu Mengajar :

Komputer, Pembesar Suara, LCD, Lembaran kerja.

Fokus MI :

kecerdasan interpersonal, kecerdasaran linguistik

Kosa Kata :

Head, shoulder, knee, toes, mouth, eyes, ears, nose, tongue, foot, hand, nail, elbow,

hair, neck, teeth

Page 3: contoh rph

LANGKAH AKTIVITI

LANGKAH / MASA

ISI PELAJARAN AKTIVITI P&P CATATAN / ABM

Set Induksi

(5 minit)

Sing a Song

‘Head, Shoulder, Knees and Toes‘

1. Teacher play the video clip of the

‘Head, shoulder, knees and toes’

song.

2. Children will watch and listen to

the song.

2. Then, they sing along together.

ABM :

Video clip of song ‘Head, Shoulder, Knees and Toes’, LCD, komputer, Speaker

MI : Muzik, kinestastik

PN : Berani

Langkah 1

(8 minit)

Body Parts.

- Head

- Hair

- Neck

- Mouth

- Tongue

- Eyes

- Nose

- Ears

- Shoulder

- Elbow

- Hands

- Nail

- Knees

- Foot

- Toes

1. Teacher ask a question with

1. Guru menayangkan video

mengenai aktivit-aktiviti yang

dilakukan bersama-sama keluarga.

2. Murid menonton video yang

dipertayangkan.

3. Setelah itu, guru menunjukkan

beberapa kad gambar aktiviti

bersama keluarga.

4. Guru bersoal jawab dengan murid

mengenai kad gambar.

- Apa yang mereka sedang

lakukan?

- Apa aktiviti yang biasa kamu

ABM :

Video aktiviti, kad gambar

KB :

Menganalisis, menjana idea, menghubungkait

PN :

Hormat-menghormati, bekerjasama

MI :

Kecerdasan linguistik

Page 4: contoh rph

dan keluarga kamu lakukan

bersama?

- Kenapa kita perlu sayang

keluarga kita?

Langkah 2

(10 minit)

Puzzle Keluarga 1. Guru mengarahkan murid-murid

untuk beredar ke kumpulan masing-

masing.

2. Guru menerangkan mengenai

aktiviti ‘Puzzle’ dan murid

mendengar dengan penuh minat.

3. Guru meminta ketua kumpulan

untuk mengambil sampul surat yang

mengandungi kepingan gambar.

4. Ketua kumpulan mengambil

sampul surat yang diberikan oleh

guru.

5. Murid mencantum kepingan

‘Puzzle’ berdasarkan gambar yang

diberikan. Aktiviti dilakukan secara

berkumpulan.

ABM :

Kepingan Puzzle

KB :

Menyelesaikan masalah

PN :

MI :

Kecerdasan

Penutup

(7 minit)

Mini-game “Simon says”

1. Teacher ask children to make a

cicle around her.

2. Children will play a game ‘Simon

says’. When teacher says ‘Simon

says head’, and children will show

the right parts of the body.

3, Teacher will conclude all the

lessons.

KB :

Refleksi, menganalisis

PN : Patuh arahan

MI :

Kecerdasan Kinestastik

Page 5: contoh rph