vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості...

38

Transcript of vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості...

Page 1: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 2: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 3: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 4: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 5: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ

ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ФІЗИКИ»

Актуальність проблеми.

Фізика є обов’язковою складовою загальної середньої освіти, одночасно

утворюючи міцний фундамент всього природознавства. Фізика може й

повинна бути цікавим, захоплюючим для учнів предметом, а вчитель

продовжує залишатись центральною фігурою процесу навчання. Його

знання, захопленість, талант, особисті якості – це складові успіху учнів. А

хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши

вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного

учителя.

Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером,

діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним

фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування

нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному

творчому пошуку.

Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а

формуються у щоденний учительській праці. Зміст курсу не можна вважати

розв’язаною проблемою, конкретних рецептів для успішної роботи немає.

Викладання навіть стандартних тем курсу фізики може виглядати по-новому,

якщо на будь-якій стадії знайомства з тим чи іншим фізичним явищем буде

враховано життєвий досвід самих учнів разом з застосуванням

мультимедійних та інноваційних технологій.

Впевнений в тому, що різнобічна діяльність учня на уроці наближає його

до кінцевої мети освіти – становлення творчої особистості та її подальшої

самореалізації. Це зумовило вибір науково-методичної теми педагогічного

дослідження «Використання інформаційних технологій на уроках фізики»

Page 6: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Об'єкт дослідження: Середовище навчання курсу фізики.

Предмет дослідження: процес навчання фізики засобами інформаційно-

комунікаційних технологій.

Мета: дослідити як впливає використання інформаційних технологій в

курсі фізики на становлення творчої особистості учня та її подальшої

самореалізації, на формування його природничих компетентностей та

наукового світогляду.

Основні завдання:

систематизація існуючого теоретичного та практичного досвіду з

даної проблеми.

вибір інноваційних технологій,

формування інформаційно-комунікаційної компетентност іучнів

у процесі вивчення фізики,

обґрунтування даного вибору.

формування особистості учня, розвиток його здібностей і

обдаровань, наукового світогляду;

підготовка учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;

Провідна ідея досвіду: активне впровадження комп’ютерів та

мультимедіа в навчально-виховному процесі при викладанні

фізикизабезпечує формування навичок роботи з інформацією, дослідницьких

навичок, умінь приймати оптимальне рішення; розвиває здібності та дозволяє

дати дитині стільки інформації, скільки вона потребує, сприяє розвитку

вмінь і навичок застосовувати, набуті на уроках фізики, знання на практиці та

в реальному житті.

Очікувані результати:

Для вчителя - можливість спроектувати навчальне середовище;

реалізувати принципово нові форми і методи навчання; додаткові

можливості для підтримки і пізнавальногорозвитку учнів; творчий пошук і

Page 7: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

організаціяспільної діяльності учнів і вчителя; розробка і вибір найкращих

варіантів навчальних програм; використання інтелектуальних форм праці;

для учня - доступ до нетрадиційних джерел інформації; підвищення

ефективності самостійної роботи; нові можливості для творчості, отримання і

закріплення різних навчальних навичок;

для батьків - можливість брати участь в процесі навчання, починаючи

від контролю рівня успішності, закінчуючи участю в спільних проектах.

Сутність досвіду.

Щоб іти в ногу з часом, потрібно володіти основами інформаційних

технологій, мати уявлення про найбільш поширену в даний час операційну

систему Windows, уміти працювати в поширених комп’ютерних програмах,

зокрема, Microsoft Word, Ехсеl, РоwerPoint і низкою інших спеціалізованих

програм, пов’язаних з предметною діяльністю, користуватися Інтернетом, а

також уміти використовувати знання учнів, котрі останні отримують на

уроках інформатики.

Я використовую комп’ютерну техніку на уроках фізики для:

підготовки друкованих роздаткових матеріалів ;

мультимедійного супроводу пояснення нового матеріалу;

інтерактивного навчання в індивідуальному режимі;

проведення комп’ютерних лабораторних робіт;

обробки учнями експериментальних даних ;

контролю рівня знань з використанням тестових завдань;

використання на уроках і при підготовці до них інтернет-

ресурсів.

Причин комп’ютеризації навчання фізиці можна назвати багато. У мережі

є багато програмних продуктів, які використовую під час проведення уроків

із застосуванням нових інформаційних технологій. Такі уроки дозволяють

Page 8: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

мені підвищити інтерес до вивчення фізики, активізувати їх пізнавальну

діяльність, сприяють формуванню наукового світогляду.

Крім готових програмних засобів часто використовую й власні методичні

розробки, наприклад, презентації, які сприяють розвитку інтересу до

предмету і розширюють знання учнів з даної теми.

Комп’ютерна презентація – одна із форм сучасного уроку, яка дозволяє

зробити навчальнийматеріал яскравим і переконливим. Слайди презентацій,

зазвичай, містять ілюстративний матеріал для уроку, фрагменти

відеофільмів, анімації. При підготовці презентації заздалегідь продумуємо

структуру уроку, послідовність слайдів визначає певний темп і логіку

викладення матеріалу, тобто створюється сценарій проведення уроку. На

слайдах розміщую короткі тези, дати, імена, терміни, визначення,

формули, які необхідно учням запам’ятати. Найбільш важливий матеріал для

підключення асоціативної зорової пам’яті виділяю кольором, шрифтом,

обрамленням тощо.

Ніхто, на мою думку, не буде заперечувати, що від якості представлення

того чи іншого продукту залежить його популярність. Так само і у фізиці від

представлення того чи іншого явища, поняття, приладу залежить його

розуміння, запам’ятовування.

Хочеться відмітити й величезне значення ІКТ у ліквідації прогалин в

унаочненні викладання фізики в школі.

Вони характеризуються:

а) ілюстративністю (за їх допомогою вчитель ілюструє урок, але зміст

теми розкриває сам);

б) фрагментарністю ( вчитель дозовано викладає матеріал, залежно від

швидкості сприйняття його учнями);

Page 9: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

в) методичною інваріантністю (використовується на різних етапах уроку з

різними цілями);

г) лаконічністю (ефективно викладається великий об’єм інформації за

стислий час);

д) евристичністю (подання матеріалу в доступній формі для свідомого

засвоєння учнями)

На даний час існує велика кількість навчальних програмних засобів, які

використовуюяк для проведення фронтального експерименту, так і для

виконання лабораторних робіт. Але ніякий комп’ютер не замінить реальний

фізичний експеримент, тому до використання комп’ютера для проведення

лабораторних робіт слід підходити обережно.

Навчальні програми з фізики змінюються значно швидше, ніж

оновлюється чи створюється нове програмне забезпечення. Однак це не

означає, що потрібно відмовлятися від використання ППЗ з фізики.

Використання ППЗ на уроках фізики необхідне, але завжди (коли це

можливе) в комплексі з реальними дослідами, тому що фізика – наука

експериментальна. Я усвідомлюю, що не слід зловживати ППЗ і

перетворювати реальний експеримент на віртуальний. Будь-яке ППЗ, яке б

воно добре не було, повинно мати межі свого використання, а тому я не

обмежуюсь тільки на ньому, а використовую й інші методи навчання.

Методи та прийоми роботи

На уроках фізики я найбільш ефективно використовую такі інтерактивні

методи:

1. Метод «Мікрофон» застосовую на етапі актуалізації опорних знань

учнів або на етапі закріплення вивченого матеріалу: передаючи мікрофон,

учні обґрунтовують власну відповідь.

Page 10: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

2. Метод «Мозковий штурм» застосовую на етапі уроку – актуалізація

опорних знань учнів. Цей метод базується на використанні знань учнів,

здобутих на попередньому уроці; він потребує від них короткої, швидкої

точної відповіді, передбачає вислуховування ідей без їх обговорення.

3. «Метод-прес» використовую на етапі вивчення нового матеріалу.

Учні дають відповіді на поставлені питання, аргументуючи їх.

4. «Робота в малих динамічних групах». Цей метод використовую на

етапі вивчення нового матеріалу і закріплення його. Найкраще – на уроці

узагальнення і систематизації знань. Клас ділиться на 5-6 груп, у кожній з

них є учень - «консультант», решта готуються бути «спікерами»

(доповідачами). За допомогою « консультанта» група почергово виконує

декілька завдань з вивченого матеріалу, потім «спікери» проектують на

дошці схеми, діаграми, рівняння, пояснюючи їх. За вірні відповіді «спікерів»

своєї групи «консультант» добавляє собі до залікового ще 2 бали, «спікери»

-1 бал. Якщо допускаються помилки – відповідно 1 бал, 0,5 бала. Заліковий

урок проводиться наступним у формі тестування.

Окрім використання різних інтерактивних методів для активізації

пізнавальної діяльності учнів я використовую дидактичні ігри. Гра – це не

лише творчість, але й велика праця. Така модель навчання сприяє не лише

реалізації дидактичних цілей, але й розвитку зосередженості й самостійного

мислення. Кожна гра відбувається за визначеною схемою. Сюжетно-рольові

ігри поєднують у собі знання не лише з фізики, але й з інших предметів.

Прикладами таких ігор є судові слухання, як, наприклад, «Суд над інерцією

диспути, прес-конференції, ділові ігри.Проведення такого роду уроків

вимагає ретельної підготовки як учителя, так і учнів.Під час проведення

узагальнюючих уроків використовую такі ігри, як КВК або «Перший

мільйон». Розвитку розумової діяльності учнів сприяють тренувальні ігри,

такі як: «Естафета», «Хто швидше», «Хто зайвий», «Вірю-не вірю».

Page 11: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 12: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 13: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 14: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 15: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 16: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 17: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 18: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до
Page 19: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Міністерство освіти і науки УкраїниВище професійне училище №25 смт Демидівка

Розробка уроку

на тему:

УЗАГАЛЬНЕННЯ ОСНОВ КІНЕМАТИКИ

Викладач : Р.В. Савич

Демидівка - 2013

Page 20: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Тема уроку: УЗАГАЛЬНЕННЯ ОСНОВ КІНЕМАТИКИ

Мета уроку:

• освітня: готувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

повторити з учнями матеріал кінематики; повторити алгоритм побудови графіків

руху та швидкості, поняття електронної таблиці, формули, функції, правила

запису функцій, надання імен коміркам, копіювання формул за допомогою мар-

кера заповнення та побудову графіків функцій; навчити застосовувати табличний

процесор Microsoft Excel для дослідження руху тіла та розв'язування задач із

фізики з розглянутої тематики; організувати пізнавальну діяльність учнів;

• розвивальна: розвивати в учнів просторову уяву під час побудови рисунків

та графіків до задач; розширити та поглибити теоретичну базу знань для надання

результатам навчання практичної значущості; допомогти учням оволодіти

навичками роботи з табличним процесором MicrosoftExcel як допоміжним

засобом своєї практичної діяльності; формувати ключові, спеціальнопредметні,

загальнопредметні інформаційні компетентності учнів;

• виховна: виховувати потребу до самоосвіти, уміння оцінювати свою

діяльність, здатність до дослідження; формувати компетенції саморозвитку й

самоосвіти, комунікативні компетенції.

обладнання: мультимедійний проектор, рисунок, таблиця-схема з кінематики,

система координат.

тип уроку: інтегрований урок закріплення знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Постановка завдання уроку

Учитель. Сьогодні на уроці нам потрібно повторити й систематизувати основні

відомості про види механічного руху.

III. Систематизація й узагальнення знань

Page 21: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Учитель. На попередніх уроках ми ще раз переконалися, що для всебічної

характеристики руху потрібне введення ряду спеціальних величин і понять.

Згадаємо основні з них і спробуємо встановити взаємозв'язок між ними,

використовуючи при цьому таблицю-схему.(На екрані за допомогою

проектора з'являється

таблиця-схема.)

Від учнів вимагається, щоб

вони, пояснюючи елементи

схеми, дали визначення

фізичним величинам і

показали їх взаємозв'язок.

Перший учень дає поняття механічного руху й пояснює елементи 1—4 цієї схеми.

Другий учень дає поняття основним фізичним величинам, які характеризують ме-

ханічний рух за допомогою елементів 5—8 схеми. Третій учень за допомогою

елементів 9—14 схеми дає характеристику видам механічного руху.

Учитель. За допомогою цієї схеми ми повторили всю структуру теми

«Кінематики», але для розв'язання її основного завдання, тобто, як ви сказали

знаходження координати тіла в будь-який момент часу, ще необхідне знання

закономірностей фізичних величин, що характеризують види механічного руху та

їх геометричну інтерпретацію.

Page 22: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

На партах і на дошці висить таблиця, за допомогою якої ми згадаємо формули й

графічну залежність величин, що характеризують рівномірний і

рівноприскорений рух, а також встановимо закономірності в графічних

залежностях, застосувавши знання математики.

До дошки викликаються по черзі учні для заповнення таблиці. Після заповнення

таблиці вирішується питання: «Коли графіком є пряма лінія, а коли — парабола?»

Робиться висновок.

Висновок. Графіком лінійної функції v⃗= v⃗0+ a⃗ t , x=x0+vt (y=b+kx) є пряма лінія.

Графіком квадратичної функції x=x0+v0 t +

axt 2

2 (у = ах2 + bх + с) є парабола.

Учитель. Після узагальнення теоретичного матеріалу «Основи кінематики» я вам

пропоную застосувати всі ці знання під час розв'язання завдання.

Завдання

...Аж раптом лихо підступило,

Заполошилося в груди,

Немовби голос із могили

Промовив зайцю: «Ну, зажди!»

Всього шість метрів та... О боги!

Це ж вовк прямує навпрошки.

Page 23: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

І, зойкнувши, уздовж дороги

Пустився зайка навтьоки.

Зубастий звір дедалі ближче,

Зайча паралізує страх.

У вухах тільки вітер свище,

А вовк за зайцем по п'ятах.

До грізного t-нуль моменту

Нещасний зайка так охляв,

Що за секунду лиш два метри

Косий по стежці пробігав.

А грізний вовк, що сили має,

З прискоренням став зайця гнать.

В системі СІ, як з'ясувалось,

Воно дорівнює нуль п'ять.

Ще не забудь, що від початку,

Лиш тільки небезпечно стало,

Вовка і сірого зайчатка

В шість метрів відстань роз'єднала.

І якщо хочеш, друг мій юний,

Кінець історії дізнатись,

Склади рівняння, а для цього

Ти спробуй x і t зв'язати.

За нуль прийми ти ту ялину,

Де під гіллям зайчатко грав.

А як розв'яжеш те рівняння,

Скажи, де вовк його нагнав.

Проте не все ми розв'язали,

Не повну відповідь дали.

Існує ще одне питання:

Коли ж це трапилось? Коли?

Щоб не напружуватись дуже,

Page 24: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Від t -нуль відраховуй час

І відповідь знайди, мій друже,

Аби порадувати нас.

Якщо ж навести графік руху

(Ти точку драми там познач),

Всі сумніви розвіє прахом,

І ти уникнеш неудач.

Викликаються учні: 1-й учень записує на дошці те, що дано, робить рисунок,

пояснює, що таке рівняння руху, й записує рівняння для руху зайця й вовка; 2-й

учень, розв'язуючи систему рівнянь, визначає, коли й де вовк наздожене зайця; 3-

й учень визначає, коли й де вовк наздожене зайця графічним способом.

Дано:

vз = 2 м/с

v0в = 0

а=0,5 м/с2

х0з=0

х0в= - 6 м

Розв'язання:

Заєць рухається рівномірно: x=x0+vt , вовк — рівноприскорено:

x=x0+v0 t +axt 2

2

Коли вовк наздожене зайця, коли хз = хв:

{ x з=2txв=−6+0 ,25 t2

х(t), x-?, t - ?

2t= - 6 + 0,25t2, 0,25t2 - 2t - 6 = 0, t2 – 8t – 24=0,

D = b2 – 4ac = 64 – 4 · (-24) = 160

t=−b+√D2 a

=8+√1602

=4+2√10 ≈ 10,28(c)

x=2·10,3 =20,6 (м)

IV. Оголошення домашнього завдання

Повторити матеріал з конспекту, розв'язати

Page 25: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Знайдіть положення вільно падаючого тіла в першу й наступні секунди (до 20с

після початку падіння) на Землі та Місяці враховуючи, що на поверхні Землі

g=9,81 мс2 , на поверхні Місяця g= gз

6

Вище професійне училище № 25смт Демидівка

Розробка уроку на тему:

«Програмне забезпечення персонального комп’ютера. Програми створення текстових

і графічних документів.»

(Інформаційні технології ІІ-ий курс )

Викладач Савич Р. В.

Page 26: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

2014 р.

Page 27: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Тема: Програмне забезпечення персонального комп’ютера. Програми створення текстових і графічних документів.

Мета: навчальна – сформувати поняття програмного забезпечення як складової інформаційної системи; дати загальні відомості про системне, прикладне програмне забезпечення та системи програмування. Ознайомити з класифікацією операційних систем, з основними функціями та складовими сучасних операційних систем.;розвивальна – розвивати інтелект, уяву, вміння робити висновки;виховна – виховувати толерантність до товаришів та повагу до їх думок.

Тип уроку: засвоєння нових знань.Обладнаннята наочність:

навчальна презентація, комп’ютер з ОС Windows , мультимедійний проектор, роздатковий матеріал

Учні повинні знати:— призначення основних видів програмного забезпечення

(ПЗ);— відмінність між системним, прикладним ПЗ та системами

програвування;Учні повинні вміти:— визначати ПЗ за його призначенням;— обирати програмні засоби, за допомогою яких можна

розв’язувати те чи інше інформаційне завдання.Структура уроку

№п/п Етапи уроку Час, хв.

I. Організаційний момент 3II. Актуалізація опорних знань 5III. Мотивація навчальної діяльності 5IV. Вивчення нового матеріалу 21V. Домашнє завдання 1

Хід урокуІ. Органiзацiйний момент

привітання

Page 28: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Добрий день! Вітаю всіх присутніх. перевірка присутніх перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування1. Що таке інформація?2. Види інформації.3. Властивості інформації.4. Що таке інформаційні технології?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльностіБесідаКомп’ютер — універсальний пристрій, призначений для

опрацювання інформації. Утім сам по собі комп’ютер не володіє знанням у жодній області свого використання. Якщо ми говоримо: «комп’ютер зробив», мається на увазі, що на комп’ютері була виконана програма, яка дозволила виконати ці дії. Комп’ютер без програм — це «купа заліза», і тільки програми роблять його нашим помічником.

Що ж таке програма?Сучасні словники дають такі означення програм: 1) план

того, що треба зробити; 2) закодована інформація, яка вводиться в комп’ютер для управління його діяльністю.

Яке означення підходить для нашого уроку?У ході міркувань діти обирають друге означення.Пригадайте, що таке кодування. Як кодується інформація,

щоб її «розумів» комп’ютер?

Page 29: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Отже, комп’ютерна програма — набір інструкцій, виражених у формі, придатній для розуміння комп’ютером, виконання яких приводить до досягнення певного результату.

Назвіть галузі діяльності людини, де сьогодні використовується комп’ютер.

Крім галузей діяльності, учні повинні визначити якомога більше завдань, які може виконувати комп’ютер, а також назвати програмні засоби, що допомагають виконувати ці завдання (наприклад, створити реферат — текстовий процесор, обробити фотокартку — графічний редактор тощо).

Сьогодні ми дізнаємось, які існують програми і які завдання вони виконують.ІV. Вивчення нового матеріалу

Лекція вчителяУчитель пояснює новий матеріал з елементами демонстрації

презентації.Вчитель повідомляє тему уроку:

Програмне забезпечення персонального комп’ютера.

Як ми з’ясували, комп’ютер без указiвок користувача (програми) не розв’яже жодної задачi. Фахiвцi створили багато

Page 30: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

програм для задач, якi виникають у рiзних сферах дiяльностi людей, їх сукупність утворює iнформацiйну складову iнформацiйної системи, яку називають програмним забезпеченням ПК. Завдяки програмному забезпеченню комп’ютери використовуються практично в усiх сферах нашого життя.

Програмне забезпечення (ПЗ) — сукупність усіх програм, що забезпечують злагоджену роботу комп’ютера та що їх використовують для виконання

різноманітних завдань.

Системне програмне забезпечення — частина програмного забезпечення, призначена організовувати функціонування комп’ютера.

Прикладне програмне забезпечення — програми, призначені розв’язувати конкретні завдання в різних сферах діяльності людини.

Page 31: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Системи програмування — інструментальні програмні засоби створювання нових програм.

Завдання1. Завантажте графічний редактор Paint.2.   Виберіть  потрібні інструменти.3.  Вибираючи потрібний стиль, намалюйте

прямокутники, еліпси, округлені прямокутники, зображені на рисунку.

4. Зафарбуйте їх різними кольорами.5. Застосовуйте для малювання правильних фігур

клавішу Shift.

6. Намалюйте багатокутники, зображені на рисунку, та зафарбуйте їх різними     кольорами

V. Домашнє завданняНамалюйте яблучко з черв’ячком та котика.

Page 32: vpu25.at.uavpu25.at.ua/_ld/0/46_Bxe.docx  · Web viewформування особистості учня, ... Microsoft Word, ... мені підвищити інтерес до

Створіть власне зображення з використанням інструментів малювання.